Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Nasze dzieci należą do najszybciej tyjących w Unii Europejskiej”. Jak temu zaradzić?

Fot. K. Grabowska

Zdrowy styl życia, aktywność fizyczna i prawidłowe odżywianie – to główne założenia ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj formę”. Jego 13. edycja wystartowała dziś w Olsztynie.

Chodzi o to, by pokazać młodzieży co należy jeść i uświadomić młodym ludziom, jak ważny jest aktywny styl życia. Głośno mówi się o tym już od wielu lat, ale problem wciąż nie jest rozwiązany. Statystyki pokazują, że co piąte dziecko ma nadwagę – mówi Grażyna Dziubanii z Powiatowej Stacji Sanepidu w Olsztynie:

Nasze dzieci należą do najszybciej tyjących w Unii Europejskiej.

Kto jest winny? Jedni mówią, że rodzice, inni że takie mamy czasy. Żyjemy w pośpiechu i trudno jest znaleźć czas na to, aby zastanowić się, co warto jeść, rzadko też czytamy etykiety na spożywczych produktach. Właśnie na to uwagę mają zwracać koordynatorzy szkolni, którzy zgłosili się do udziału w projekcie.

A w programie udział bierze ponad 40 szkół z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. W placówkach, podobnie jak w poprzednich edycjach będą odbywały się warsztaty na temat zdrowego stylu życia. W szkołach ma być też zwiększona aktywność sportowa zarówno wśród uczniów jak i ich rodziców.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

Fot. K. Grabowska

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Trzymaj formę, zdrowy tryb życia
Ponad 350 szkół w regionie nauczy jak trzymać formę

Trzymaj formę – pod takim hasłem realizowany jest program, który ma poprawić sposób odżywiania się i promowanie aktywności fizycznej wśród uczniów starszych klas szkół podstawowych, szkół...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV