Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nauczycielka z Elbląga laureatką ogólnopolskiego konkursu Edukator Roku Online

Dorota Kujawa-Weinke. Fot. archiwum prywatne nauczycielki

Dorota Kujawa-Weinke, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu została laureatką ogólnopolskiego konkursu Edukator Roku Online. Nagrodę zdobyła w kategorii „Zdrowe ciało i duch”.

Elblążanka dzieli tytuł z Katarzyną Drausal z SP im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie. Obie prowadzą spotkania w sieci Edumiesiąc i E-pokój nauczycielski, poświęcone doskonaleniu zawodowemu nauczycieli.

W konkursie Edukator Roku nagradzani są nauczyciele nominowani przez uczniów, w drugim etapie oceniani przez dorosłe jury.

Chcemy pokazać, że zamknięcie szkół nie stoi na przeszkodzie otwartości na naukę, ale też na nauczanie innych

– podkreśla pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw GovTech Justyna Orłowska.

Od marca nauczanie odbywa się zdalnie, dlatego też wybór edukatora, który sprawdza się w tej sytuacji także odbył się online. Organizatorzy zakładają, że najlepsze rozwiązania zostaną wykorzystane także po epidemii.

 To budujące, że trudny czas przymusowej izolacji wyzwolił tak wiele innowacji wyłaniając bohaterki i bohaterów cyfrowej zmiany

– czytamy w komunikacie podsumowującym tę niezwykłą edycję konkursu.

Dorota Kujawa-Weinke jest polonistką, bibliotekarką oraz terapeutką. To także blogerka, współautorka ogólnopolskich projektów edukacyjnych.

Organizatorem konkursu Edukator Roku są: Brainly i GovTech Polska pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. Laureaci wyłonieni zostali w 5 kategoriach: przedmioty humanistyczne, przedmioty ścisłe, zdrowe ciało i duch, dyrektor oraz rodzic. Nagrody dla zwycięzców ufundował Związek Cyfrowa Polska.

Edukatorów Roku wybierano online

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauczyciel, nauka, edukator roku
Dodatkowe miliony trafią do polskich naukowców. Pieniądze mają pomóc w walce z koronawirusem SARS-Cov-2

Kolejne pieniądze z programu Inteligentny Rozwój trafią do naukowców na badania mające pomóc w walce z pandemią koronawirusa. Chodzi o 15 milionów złotych. Fundacja na rzecz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV