Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nauka przez zabawę. W Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Ostródzie powstała specjalna sala edukacyjna

Fot. A. Skrago

Ognik – taką nazwę dostała sala edukacyjna w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Ostródzie. To miejsce, w którym dzieci i młodzież w wyjątkowo atrakcyjny sposób mogą poznawać zasady bezpieczeństwa i uczyć się, jak unikać zagrożeń związanych z pożarami i wypadkami.

Podczas otwarcia sali edukacyjnej pod wrażeniem byli zarówno zaproszeni goście, jak i dzieci, które jako pierwsze mogły się w niej bawić, a przez to także uczyć. Jest to właściwie kompleks kilku pomieszczeń. Na dzień dobry dzieci przebierają się w stroje strażaków, po tym ruszają do bogato wyposażonych sal. Czekają na nie symulowane pożary, filmy animowane, gigantyczne puzzle, uruchamiane przez dzieci czujki dymu, a do tego sprzęt gaśniczy i ratunkowy.

Strażacy z Ostródy sami zaprojektowali wyposażenie i scenariusz zajęć. Komenda główna przeznacza na takie sale edukacyjne po 22 tysięcy złotych, ta w Ostródzie kosztowała 40 tys. Pieniądze przekazali sponsorzy i partnerzy pomysłu.

Takie sale edukacyjne do tej pory działały też w Elblągu, Ełku i Bartoszycach. W tym roku w Warmińsko-Mazurskiem ma ich powstać jeszcze 8.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, zabawa, nauka
Iwona Arent: Do 10 września można składać wnioski o dofinansowanie jednostek OSP. Do rozdysponowania jest ponad 80 mln zł

„To szansa na dodatkowe środki dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej". Tak o nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej mówiła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent. Do rozdysponowania...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV