Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Naukowcy i ekolodzy o kondycji mazurskich jezior. „Żywiołowy rozwój turystyczny może doprowadzić do degradacji środowiska”

W jakim stanie są jeziora na Mazurach? Czy są w nich ryby? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Wielkie Jeziora Mazurskie – szanse i zagrożenia”, która odbyła się w Giżycku.

Chociaż różni operatorzy, np. firmy turystyczne uważają, że ich działalność przyczynia się do rozwoju regionu, to w dalszej perspektywie powoduje ona jednak coraz gorsze skutki dla środowiska – ostrzegał profesor Wojciech Łukowski z Uniwersytetu Warszawskiego.

Zdaniem prezes Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich Magdaleny Puk, pomóc mogą środki unijne. W następnej perspektywie finansowej do rozdysponowania będą m.in. pieniądze na rekultywacje jezior.

Organizatorem konferencji była Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, Mazury, turystyka, jezioro, środowisko, konferencja, Wielkie Jeziora Mazurskie, degradacja, Magdalena Puk
Marcin Kazimierczuk: 12 tysięcy rolników z Warmii i Mazur otrzymało wypłaty pomocy suszowej

Rolnikom z Warmii i Mazur wypłacono około 120 milionów złotych odszkodowań za suszę - poinformował w Porannych pytaniach  dr Marcin Kazimierczuk, wicedyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV