Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Naukowiec UWM-u wyróżniony. Prof. Jan Jankowski został przewodniczącym w Radzie Doskonałości Naukowej

Prof. Jan Jankowski. Fot. uwm.edu.pl

Prof. Jan Jankowski, kierownik Katedry Drobiarstwa na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt UWM w Olsztynie został przewodniczącym zespołu nauk rolniczych w Radzie Doskonałości Naukowej.

To nowy organ działający na rzecz rozwoju polskiej kadry naukowej. Powstał na mocy „Konstytucji dla nauki”. Zastąpił Centralną Komisję ds. Tytułu Naukowego i Stopni Naukowych. Ma dbać o najwyższe standardy jakości działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych. Do rady wchodzi po trzech przedstawicieli każdej z czterdziestu pięciu dyscyplin naukowych. Profesor Jankowski będzie działał w dyscyplinie zootechnika i rybactwo.

UWM w Radzie Doskonałości Naukowej ma trzech przedstawicieli. Oprócz profesora Jankowskiego, w skład rady wchodzą jeszcze: prof. Andrzej Koncicki z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej (dyscyplina weterynaria) i prof. Arkadiusz Żukowski z Wydziału Nauk Społecznych (dyscyplina nauki o polityce i administracji).

Ich kadencja i zaczęła się 1 czerwca br. i potrwa cztery lata.

 

Źródło: uwm.edu.pl
Redakcja: J. Golon/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Prof. Jan Jankowski
Dwaj naukowcy z UWM w Państwowej Radzie Geodezyjnej i Kartograficznej

Dwaj pracownicy naukowi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zostali powołani do Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej. To dr hab. inż. Paweł Wielgosz - dziekan Wydziału Geodezji, Inżynierii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV