Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

NBP przybliża euro

Narodowy Bank Polski i Komisja Europejska zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy edukacyjnej „Euro, waluta europejska” w Oddziale Okręgowym NBP w Olsztynie.

Otwarcie wystawy odbędzie się 15 lipca o godzinie 12:00 w siedzibie Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Olsztynie przy Al. M. J. Piłsudskiego 11/17.

W uroczystości wezmą udział Członek Zarządu Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Małgorzata Zaleska oraz Zastępca Dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej Zbigniew Gniatkowski.

Wystawę „Euro, waluta europejska” przygotowała Komisja Europejska we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Ukazuje ona historię wspólnej waluty europejskiej oraz proces, który doprowadził do utworzenia Unii Gospodarczej i Walutowej.

Ekspozycja w atrakcyjny sposób przedstawia również historię strefy euro, rolę euro w Unii Europejskiej i świecie oraz jej znaczenia dla obywateli. Wystawa zawiera także informacje na temat polityki gospodarczej UE, warunków uczestnictwa w strefie euro oraz perspektyw przyjęcia wspólnej waluty europejskiej przez Polskę.

Ekspozycja została opracowana przez Komisję Europejską i zaprezentowana po raz pierwszy w Brukseli w 2007 roku. Od tamtego czasu wystawa odwiedziła 10 krajów Unii Europejskiej i prawie 30 miast. Polska jest już jedenastym krajem goszczącym wystawę. (lsad/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wystawa, euro, NBP
Pamiętajmy o ogrodach

Około 150 wystawców uczestniczy w piątych Wiosennych Targach Ogrodniczych w Olsztynie. Podczas dwudniowej imprezy można kupić domowe wędliny i pieczywo, ale targi to nie tylko artykuły...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV