DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

Nerwowa końcówka w meczu Mebli Wójcik. Elblążanie wygrywają z Mazurem Sierpc

Szczypiorniści Mebli Wójcik Elbląg odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Grzegorza Czapli wygrali z MKSem Mazurem Sierpc 31:28.

W mecz bardzo dobrze weszli elblążanie, którzy byli skuteczni w ataku, a dostępu do swojej bramki bronił Sebastian Ram. Gospodarze wypracowali sobie czterobramkową przewagę, ale z minuty na minutę ta przewaga topniała. Po 16 minutach na tablicy wyników widniał remis (7:7). Po kilku nieudanych sytuacjach z obu stron, przełamał się dobrze dysponowany Rafał Stępień. Elblążanie utrzymywali trzybramkowe prowadzenie do przerwy (16:13).

Początek drugiej połowy to walka punkt za punkt. W pewnym momencie coś się zacięło w grze gości, co skrzętnie wykorzystali elblążanie, powiększając prowadzenie nawet do siedmiu punktów. W końcówce zespół gości zaczął odrabiać jednak straty. Ostatecznie, po dobrych interwencjach Sebastiana Rama, Meble Wójcik Elbląg pokonali Mazura Sierpc 31:28 i odnotował drugie zwycięstwo w rozgrywkach I ligi.

Najwięcej bramek dla Meblarzy rzucił Marek Boneczko – 8 oraz Rafał Stępień – 5.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Meble Wójcik Elbląg
Meble Wójcik Elbląg przed szansą na wygraną. Rywalem Mazur Sierpc

Pierwszoligowi szczypiorniści Mebli Wójcik zagrają w sobotę po raz drugi w tym sezonie przed własną publicznością. Rywalem elblążan będzie Mazur Sierpc. Drużyny sąsiadują ze sobą w...