Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

NFZ musi oddać prawie 9 mln

Narodowy Fundusz Zdrowia musi zapłacić olsztyńskiemu szpitalowi wojewódzkiemu 8 milionów 800 tysięcy złotych za nadwykonania z 2011 roku – zdecydował sąd. Jak poinformowała dyrektor placówki Irena Kierzkowska, wyrok jest efektem porozumienia obu stron.

Sprawa przed olsztyńskim sądem okręgowym zakończyła się polubownie. Irena Kierzkowska wyraziła nadzieję, że szpital szybko otrzyma pieniądze, co pozwoli „zbilansować sytuację finansową placówki”.

Olsztyński szpital wojewódzki domagał się od warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ ponad 11 milionów złotych za tzw. nadwykonania z roku 2011.

Analizowaliśmy przed sądem dokładnie wszystkie procedury, za które chcieliśmy zapłaty i choć w pełni nie jestem zadowolona z wypracowanego przed sądem kompromisu, to cieszy mnie perspektywa szybkiego uzyskania pieniędzy z NFZ.

Szpital wojewódzki w Olsztynie jest jedną z największych lecznic w regionie i – jak zaznaczyła Irena Kierzkowska – na jej sytuację wpływa sytuacja lecznic powiatowych.

Gdy w terenie są likwidowane lub ograniczane oddziały, to ci chorzy trafiają często do nas, dlatego nie zawsze możemy dokładnie zaplanować liczbę pacjentów, którym mamy pomóc w danym roku.

W 2012 roku w szpitalu wojewódzkim wypracowano ponad 20 milionów złotych nadwykonań i o te pieniądze placówka także zamierza walczyć z Narodowym Funduszem Zdrowia przed sądem.

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, zdrowie, szpital
Rośnie liczba sięgających po zasiłki

Co dziesiąty mieszkaniec Warmii i Mazur korzysta z pomocy MOPS-u lub GOPS-u. Z ostatnich statystyk wynika, że w regionie po pomoc społeczną sięga najwięcej osób w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV