Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie bądźmy obojętni na bezdomność. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer 800 165 320

Niskie temperatury mogą zagrażać życiu osób bezdomnych

Nocą na Warmii i Mazurach temperatura spadnie miejscami do minus 10 stopni.

W regionie działa bezpłatna infolinia dla bezdomnych i tych, którzy chcą im pomóc. Dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 165 320 można uzyskać informacje o miejscach noclegowych, jadłodajniach czy innych formach i punktach pomocy – np. prawnej, medycznej czy finansowej.

Z telefonu mogą korzystać nie tylko bezdomni i potrzebujący, ale wszyscy, którym los innych nie jest obojętny. Bezpłatny numer 800 165 320 będzie działał do końca marca.

W minionym tygodniu w Prostkach w powiecie ełckim policjanci uratowali przed wychłodzeniem bezdomnego mężczyznę. Śpiącego na ziemi 40-latka znaleźli w opuszczonym budynku. Miał mokre ubranie, był zmarznięty i trudno było nawiązać z nim kontakt. Okazało się, że jest kompletnie pijany i nie może poruszać się o własnych siłach. Miał 3 promile alkoholu. Ponieważ warunki, w jakich przebywał, zagrażały jego życiu i zdrowiu, policjanci przewieźli go na badania lekarskie, a potem do komendy, gdzie spędził noc.

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, mróz, bezdomność
Żurawie zaczynają wracać do Polski. Czyżby wyczuwały, że srogiej zimy nie będzie?

Ciepły grudzień i styczeń oraz braku śniegu spowodował, że na niebie zaczęły się pojawiać klucze ptaków. Okazuje się, że część żurawi już wraca do Polski. -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV