Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie będzie podwyżki opłat za wywóz odpadów w Elblągu

Fot. fotolia

Na podwyżkę nie zgodzili się radni, którzy odrzucili projekt prezydenta miasta.

Wcześniej miejscy rajcy przyjęli uchwałę, która obciąża Zakład Utylizacji Odpadów obowiązkowymi opłatami, które narzuca tzw. ustawa środowiskowa. Jak powiedział radny Paweł Fedorczyk z Prawa i Sprawiedliwości, radni uznali, że miasto musi znaleźć sposoby na uszczelnienie systemu lub szukać oszczędności. – Bardzo prosto jest przenieść opłaty na mieszkańców nie proponując niczego – dodał.

Władze Elbląga szacują, że w związku z opłatą środowiskową powstanie 1,5-milionowa luka w budżecie. – Ponieważ nie będzie podwyżek obciążających odbiorców, nie ma na tę stratę obecnie pokrycia w miejskiej kasie – podkreśla wiceprezydent Janusz Nowak.

Radni zwrócili też uwagę, że sąsiadujące z Elblągiem samorządy, które obsługuje Zakład Utylizacji Odpadów będą musiały tę podwyższoną opłatę także wliczyć w koszt wywozu odpadów.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, odpady, śmieci, ceny, cena
Elbląski samorząd o stanowisku zarządu Pomorza w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej

  "Elbląska Rada Miejska z niepokojem przyjmuje negatywną opinię samorządu Pomorza wobec planów budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Zarząd Województwa Pomorskiego, którym zarządza Platforma Obywatelska...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV