Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Nie bronimy ludzi, kiedy są wątpliwości co do ich postępowania”. Iwona Arent komentuje aferę wokół Mariana Banasia


My mamy wysokie standardy, a oni nie mają – tak o sprawie szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia mówiła Iwona Arent. Poseł Prawa i Sprawiedliwości przypomniała w Porannych pytaniach Radia Olsztyn, że były szef NIK Krzysztof Kwiatkowski, mimo zarzutów prokuratorskich nie złożył rezygnacji.

Nie słyszałam wtedy głosów polityków PO, aby apelowali do ówczesnego prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego o dymisję. A miał przecież postawione zarzuty prokuratorskie. My nie bronimy ludzi, jeżeli są wątpliwości co do uczciwego postępowania, w przeciwieństwie do PO, która broni swoich „jak niepodległości”. Można tu wspomnieć o innych posłach, np. Stanisławie Gawłowskim czy Sławomirze Neumannie.

– zwracała uwagę Iwona Arent.

Poseł dodała, że liczy na opozycję w przypadku, gdyby Marian Banaś nie złożył rezygnacji i do jego odwołania potrzebna byłaby zmiana konstytucji.

Polityk PiS wypowiedziała się również o sprawie Pawła Juszczyszyna, komentując że „jest on sędzią politycznym”. Dodała, że sędziowie mają przestrzegać prawa, a nie samemu je tworzyć:

Nie życzę nikomu stanąć przed sędzią Juszczyszynem, który miałby orzekać w ich sprawach. Jest trójpodział władzy w Polsce. Władzą ustawodawczą jest Sejm, i to my ustalamy prawo, wykonywane później przez władzę wykonawczą, czyli rząd, ministrów i podległe instytucje. Władza sądownicza podlega pod prawo, które my ustalamy.

Iwona Arent przekonywała, że sędzia, który wychodzi na ulicę ze znaczkiem Konstytucja nie będzie sprawiedliwie wyrokował.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Iwoną Arent

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iwona Arent, video, Marian Banaś
Sprawa olsztyńskiego sędziego, koniec szefostwa D.Tuska w RE i wypowiedź szefa SLD o Armii Czerwonej. Oglądaj audycję My, Wy, Oni

Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego w audycji byli: Piotr Lisiecki - Konfederacja/Ruch Narodowy Henryk Falkowski – Polskie Stronnictwo Ludowe Monika Falej – SLD – Wiosna Janusz Cichoń - Platforma Obywatelska Dariusz Rudnik - Prawo i Sprawiedliwość Tematy 1. Sprawa olsztyńskiego sędziego Pawła Juszczyszyna. Zgromadzenie Ogólne Sędziów Okręgu Olsztyńskiego podjęło uchwałę, w której wypowiada się na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV