DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Nie było rewanżu za przegraną z początku sezonu. Stomil przegrał u siebie z Bytovią Bytów 0:1

Marcel Ziemann. Fot. A. Szczepański

Kolejna przegrana piłkarzy Stomilu Olsztyn na własnym boisku. Biało-niebiescy w 18. kolejce Nice 1. Ligi przegrali z Bytovią Bytów 1:0. Bramkę dla gości strzelił w 53. minucie Michał Jakóbowski.

Trener olsztynian, Tomasz Asensky twierdzi, że błędami jego drużyny można by obdzielić wiele ligowych spotkań

00:00 / 00:00

Z pozoru prowadziliśmy grę, ale w kluczowych momentach, kiedy wydaje się to rzeczą łatwą – należy po prostu umieścić piłkę w siatce prawą nogą, zawodnik stara się to zrobić lewą. Zupełnie nie wiem dlaczego. To rozkojarzenie spowodowało, że nie zdobyliśmy bramek już w pierwszej połowie. Potem grało nam się trudniej, a po stracie gola poprzeczka poszła jeszcze wyżej

-wyjaśniał trener Asensky.

Pomocnik Bytovii, Bartłomiej Poczobut wyjaśnia, że walka zaczęła się w drugiej połowie

Pierwszą połowę przespaliśmy. Nasz trener w szatni przywołał nas do porządku i w drugiej części spotkania zagraliśmy swoją piłkę. Było bardzo trudno, ale udało się. Żałuję, że dostałem na początku spotkania żółtą kartkę, bo później musiałem grać asekuracyjnie

-mówił Bartłomiej Poczobut.

Na początku sezonu olsztynianie przegrali z Bytovią na wyjeździe 1:3. Kilka dni temu Stomil Olsztyn na własnym boisku odniósł porażkę w spotkaniu z Chrobrym Głogów 1:2.

Żółte kartki
Paweł Baranowski (Stomil Olsztyn)
Fran Gonzales (Drutex Bytovia Bytów)
Bartłomiej Poczobut (Drutex Bytovia Bytów)
Andrzej Witan (Drutex Bytovia Bytów)

Spotkanie sędziował Sylwester Rasmus z Torunia. Mecz obejrzało 1 568 widzów.

Kolejne spotkanie Biało-niebiescy zagrają za tydzień w piątek na własnym boisku z Chojniczanką Chojnice.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: BSChromy/ K.Piasecka

Więcej w piłka nożna, mecz, Stomil Olsztyn, przegrana
Pewna wygrana na wyjeździe. KRAM Start Elbląg zajmuje trzecie miejsce w tabeli

Pewne zwycięstwo KRAM Startu. W 11. kolejce ekstraklasy elbląskie szczypiornistki pokonały na wyjeździe Piotrcovię Piotrków Trybunalski 37:23. Do przerwy było 17:12 dla KRAM Startu. Najwięcej bramek...