Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie dajmy uśpić naszej czujności – #zostańwdomu i się ruszaj. Na spacer tylko pod pewnymi warunkami

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Pixabay.com

Przestrzeganie hasła „Zostań w domu” przy tak pięknej pogodzie, jaka czeka nas dziś i jutro, nie jest łatwe. Przypominamy, że domy można opuszczać, by zaspokoić codzienne potrzeby.

Jak czytamy na rządowej stronie poleconej koronawirusowi, do niezbędnych codziennych potrzeb można zaliczyć spacer czy wyjście do lasu. Trzeba jednak zachować ograniczenia odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby z wyłączeniem rodzin).

Otwarte pozostają lasy w województwie warmińsko-mazurskim, ale tam także trzeba pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Nie można spotykać się w większych grupach, należy też unikać miejsc popularnych, tak by nie stykać się z większą liczbą spacerowiczów.

Do niezbędnych codziennych potrzeb zaliczane jest także jednorazowe wyjście w celach sportowych. A zatem możemy pojeździć rowerem czy też pobiegać, pamiętając przy tym o zaleceniach – jak w przypadku spaceru. Pamiętajmy też, żeby nie chodzić z dziećmi na place zabaw. Są to miejsca wysokiego ryzyka zakażenia.

 

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w spacer, koronawirus
Koronawirus szaleje, a na budowach praca wre. Co mówią obecne przepisy?

Za bezpieczeństwo pracowników na budowie odpowiada pracodawca. Nasz słuchacz zainteresował się jedną z największych budów w Olsztynie, na której pracuje co najmniej kilkadziesiąt osób. Pytał jak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV