Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Nie” dla masztu telefonii komórkowej w Dobkach. Mieszkańcy protestują przeciwko inwestycji

Mieszkańcy Dobek nie chcą masztu telefonii komórkowej w swojej wsi. Petycję, w której sprzeciwiającą się inwestycji wysłali do starostwa powiatowego i Urzędu Miasta w Olecku.

Jeden z operatorów telefonii komórkowej chce postawić na prywatnej działce w Dobkach prawie 60-metrową wieżą. Mieszkańcy wsi boją się o swoje zdrowie. W piśmie skierowanym do urzędników zwracają również uwagę, na to, że inwestycja może obniżyć wartość ich działek oraz odstraszyć turystów. Dobki to miejscowość turystyczna, malowniczo położona nad jeziorem Dobskim .

W przyszłym tygodniu w sprawie inwestycji  zbierze się powołany przez władze Olecka dwa lata temu zespół doradczy ds. inwestycji uciążliwych dla społeczeństwa i środowiska.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w inwestycja, maszt telefonii komórkowej, Dobki
Ma być sztandarową atrakcją turystyczną Szczytna. Władze miasta podpisały umowę na rewitalizację ruin Zamku Krzyżackiego

Władze Szczytna podpisały z wykonawcą umowę na rewitalizację ruin krzyżackiego zamku. Inwestycja ma kosztować 14,7 mln zł i zakończy się wiosną 2021 roku. Jak poinformował Urząd...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV