Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie doszło do rozprawy policjanta oskarżonego o śmiertelne potrącenie motocyklisty

Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie miała się dziś rozpocząć rozprawa policjanta oskarżonego o śmiertelne potrącenie motocyklisty. Funkcjonariusz Karol S. jest oskarżony także o niedopełnienie obowiązków służbowych.

Ze względu na nieobecność sędziego rozprawa została przeniesiona na sierpień.

Do wypadku doszło 22 kwietnia zeszłego roku w Dobrym Mieście. Według ustaleń prokuratury Karol S. był na służbie wraz z innym policjantem. Kierował nieoznakowanym radiowozem. Funkcjonariusze zauważyli wyjeżdżający ze stacji paliw motocykl bez tablic rejestracyjnych i postanowili zatrzymać go do kontroli. Karol S. włączył sygnały dźwiękowe i świetlne i ruszył w pościg. Jednak motocyklista nie reagował. Oba pojazdy jechały ponad 100 km/h. W pewnym momencie pościg przeniósł się na drogę szutrową. Na grząskiej trasie radiowóz uderzył w tylne koło motocykla. Maszyna się przewróciła, a motocyklista zginął.

Policjant nie przyznaje się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, policjant, rozprawa
Internetowy oszust usłyszał prokuratorskie zarzuty. Jego ofiarami padło kilkanaście osób z całego kraju

Prawie 20 tysięcy złotych stracili klienci oszusta z Częstochowy. Na jego trop wpadli funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. 35-latek...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV