Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie gaśnie pamięć o Szymborskiej

„Nic dwa razy się nie zdarza’ –  to tytuł koncertu poetyckiego pamięci Wisławy Szymborskiej, który odbędzie się dziś (2 lutego) w Kamienicy Naujacka MOK. Wiersze poetki przeczyta Tomasz Żurawlew, zagra i zaśpiewa Rafał Gajewski. Początek występu o godzinie 18.00. Wstęp jest wolny.

Spośród wielu znakomitości polskiej sceny literackiej ostatnich dziesięcioleci Wisława Szymborska była niewątpliwie najbardziej „jedną z nas”. Swoimi pięknymi wierszami potrafiła poruszyć serca miłośników poezji na wielu kontynentach.

Dwaj wierni czytelnicy jej wierszy: Tomasz Żurawlew – doktor nauk humanistycznych z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, autor dysertacji o twórczości poetki, oraz Rafał Gajewski – znakomity kompozytor i wokalista, postanowili zorganizować koncert poetycki pamięci Noblistki pt. „Nic dwa razy się nie zdarza.

W półtoragodzinnym programie opowieść o twórczości poetki, odczyt jej najpiękniejszych wierszy oraz piosenka poetycka w poruszającym wykonaniu.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w książka, kultura, poezja
Dziedzictwo w cenie

W Olsztynie zainaugurowano funkcjonowanie krajowej listy niematerialnego dziedzictwa kulturowego. W uroczystości uczestniczył wiceminister kultury Piotr Żuchowski, który był gościem Porannych Pytań Radia Olsztyn. Zdaniem wiceministra Piotra...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV