Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie ma chętnych na Lalkę – ogłoszono kolejny przetarg

Na półwyspie Lalka znajduje się dawny rządowy ośrodek wypoczynkowy Kormoran. Fot. Piotr Śmiarowski

Reguła do trzech razy sztuka nie potwierdziła się. Zarząd powiatu olsztyńskiego nie zniechęca się i po raz kolejny ogłosił przetarg na sprzedaż malowniczego półwyspu Lalka z dawnym rządowym ośrodkiem wypoczynkowym Kormoran.

Po wcześniejszych nieudanych rokowaniach cenę wywoławczą obniżono do 6 milionów 400 tysięcy złotych. Oferty można składać do 10 października, a przetarg ma być rozstrzygnięty cztery dni później.

W skład nieruchomości wchodzą: nieczynny budynek hotelowy z pokojami oraz wyremontowane i gotowe do użytkowania dwa domki jednorodzinne. Jest też stajnia na pięć koni, nieużywana wozownia i pomieszczenie gospodarcze. W budynku hotelowym znajduje się niewielki basen i wyposażona kuchnia z częścią restauracyjną. W pierwszym z domków są cztery wyposażone apartamenty, a w drugim duży salon z kominkiem, kuchnia, łaźnia i sauna.

Nieruchomość jest uzbrojona w pełną infrastrukturę techniczną. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie 640 tysięcy złotych wadium. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej starostwa powiatowego w Olsztynie. (grab/bsc)

budynek ośrodka Kormoran na półwyspie Lalka nad jeziorem Łańskim

basen w byłym ośrodku rządowym Kormoran na półwyspie Lalka nad jeziorem Łańskim

Część nieruchomości na terenie byłego ośrodka rządowego Kormoran

Widok na jezioro z jednego z pokoi w byłym rządowym ośrodku wypoczynkowym Kormoran

Jeden z dwóch domków jednorodzinnych

pomost w na terenie byłego ośrodka rządowego Kormoran na półwyspie Lalka nad jeziorem Łańskim

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lalka, Łańsk
Premier spotkał się z działaczami PO w Łańsku

Premier Donald Tusk spotkał się z działaczami Platformy Obywatelskiej z Warmii i Mazur w zamkniętym ośrodku w Łańsku. Dziennikarze przez wiele godzin czekali w niedzielę przed...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV