Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie ma chętnych na Lalkę

Nikt nie stanął do ogłoszonego po raz drugi przetargu na sprzedaż półwyspu Lalka, na którym jest dawny rządowy ośrodek wypoczynkowy „Kormoran” nad jeziorem Łańskim. Planowany na najbliższy poniedziałek przetarg nie dojdzie do skutku.

Nikt bowiem nie wpłacił wadium w wyznaczonym terminie – poinformowało starostwo powiatowe w Olsztynie. Była to druga próba sprzedaży półwyspu z ośrodkiem. Poprzedni przetarg miał się odbyć w grudniu zeszłego roku, ale też nie było chętnych. Początkowo starostwo chciało za półwysep prawie 10 milionów złotych, teraz cena została obniżona do prawie 9 milionów. Zarząd powiatu zapowiada, że spróbuje ponownie znaleźć kupca. Tym razem zostaną ogłoszone rokowania. Zainteresowani będą mogli składać oferty ze wskazaniem, za ile chcą kupić nieruchomość.

Olsztyńskie starostwo przejęło półwysep w połowie 2012 roku w formie darowizny od Kancelarii Premiera. Jest tam ośrodek wypoczynkowy z budynkiem hotelowym i dwoma domkami jednorodzinnymi, stajnią na pięć koni, wozownią i zabudowaniami gospodarczymi. W ośrodku jest niewielki basen i kuchnia z częścią restauracyjną.

Ośrodek „Kormoran” był częścią słynnego w PRL-u „imperium łańskiego”, w którym wypoczywali ówcześni dygnitarze. W łańskich lasach polowali m.in. Bolesław Bierut, Nikita Chruszczow, Leonid Breżniew i Josip Broz Tito. Olsztyńskie starostwo już wcześniej sprzedało dwa inne ośrodki rządowe w Mierkach: „Cyrankę” i „Kormorana”. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczono, między innymi na digitalizację zasobów geodezyjnych i kartograficznych powiatu oraz remonty lokalnych dróg. (PAP/bsc) 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lalka, Łańsk, Kormoran
Czadowe lalki wspomogą dzieci

Pomaganie może być przyjemne - przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej numer 33 w Olsztynie. Uszyli lalki, które przekażą na licytację. Pieniądze trafią do fundacji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV