Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie milkną echa z powodu odwołanego meczu Stomilu Olsztyn z Ruchem Chorzów

Konferencja PiS na temat stadionu Stomilu. Fot. M. Świniarski

Konferencję prasową w tej sprawie zwołali działacze Prawa i Sprawiedliwości. Mecz został odwołany z powodu fatalnego stanu murawy.

O kompromitacji władz miasta mówili: prezes Zarządu Okręgowego PiS Jerzy Szmit oraz szef klubu olsztyńskich radnych tego ugrupowania Dariusz Rudnik.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz nie zgadza się z zarzutami i przypomina, że projekt nowego stadionu jest gotowy. Nie ma jednak pieniędzy na jego realizację. Jest rozpisany plan rewitalizacji płyty boiska, drenaż i podgrzewana murawa.

Wystąpiłem do ministra sportu, proponując realizację projektu stadionu w oparciu o fundusze ministerialne. Pan Minister odpowiedział, że na razie nie widzi takiej możliwości.

00:00 / 00:00

Jerzy Szmit dodał również, że modernizacja stadionu może przebiegać etapami.

Pieniądze można znaleźć w budżecie, a stadion remontować etapami. Tak się robi w całej Polsce. Kiedy dojdziemy do władzy w Olsztynie, doprowadzimy do modernizacji stadionu.

Piotr Grzymowicz odpowiada: „skoro na razie nie mamy pomocy finansowej z ministerstwa sportu, będziemy tak robić”. Po rozliczeniu roku budżetowego, być może znajdą się pieniądze na remont płyty boiska.

POSŁUCHAJ DŁUŻSZYCH WYPOWIEDZI POLITYKÓW O OLSZTYŃSKIM STADIONIE

00:00 / 00:00

W sobotę mecz Nice 1. ligi pomiędzy Stomilem Olsztyn a Ruchem Chorzów, został odwołany przez arbitrów spotkania. Jak powiedział rzecznik olsztyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, jego zdaniem boisko nadawało się do gry. Nowy termin meczu wyznaczy Polski Związek Piłki Nożnej. Niewykluczone, że Stomil będzie musiał korzystać ze stadionu w Ostródzie, jest jednak również zagrożenie walkowerem dla Ruchu.

Do tematu wrócimy w poniedziałkowym Porannym Programie Radia Olsztyn.

Murawa na stadionie Stomilu w dniu odwołanego meczu z Ruchem. Fot.: M.Świniarski

Autor: M.Świniarski
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil
„Lubię wyzwania i nie boję się ich”. Nowy trener Stomilu Olsztyn spotkał się z zawodnikami

Kamil Kiereś pojawił się w siedzibie klubu i spotkał z zawodnikami  Stomilu. Szkoleniowiec nie ukrywa, że lubi wyzwania i jako takie traktuje pracę w Olsztynie. Jak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV