Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie powstanie specjalna komisja do nazw ulic

Olsztyńskie Prawo i Sprawiedliwość chciało utworzenia specjalnej podkomisji zajmującej się nazwami ulic, dróg, mostów i placów. Z takim wnioskiem radni wystąpili podczas sesji rady miasta.

Taki zespół pozwoliłby na rzetelne wykonanie ustawy dekomunizacyjnej, do czego zobowiązane są samorządy – tłumaczył radny PiS Jarosław Babalski. – Widzę w niej reprezentantów poszczególnych klubów, którzy dokonają preselekcji blisko 580 ulic, jakie ma miasto Olsztyn.

Pomysł nie przeszedł ze względu na przepisy. Dlatego nazwami ulic, dróg, mostów i placów zajmować się będzie Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Z szacunków olsztyńskiego IPN wynika, że nazwy upamiętniające działaczy, wydarzenia i organizacje z czasów PRL zachowały się w co najmniej 34 miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego. W Olsztynie to m.in. ulice Hanki Sawickiej, Dąbrowszczaków, Hibnera i Berlinga.

 

(mlewin/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w IPN, PRL, Dąbrowszczaków, rada miasta Olsztyna, Jarosław Babalski, Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Prawo i Sprawiedlwiość, Hanki Sawickiej, Hibnera
Sprawdź, co uchwaliła Rada Miasta Olsztyna

Nowe plany zagospodarowania przestrzennego, pomnik Narodowych Sił Zbrojnych na cmentarzu komunalnym i podkomisja zajmująca się wprowadzaniem w życie ustawy dekomunizacyjnej. To najważniejsze tematy XXXII Sesji Rady...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV