Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie wszyscy radni złożyli ślubowanie

Urząd Miasta w Elblągu

Wybrani w przedterminowych wyborach radni Elbląga spotkali się na pierwszej sesji. Odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego i złożyli uroczyste ślubowanie. Pierwsza sesja trwała niecałe 30 minut.

Nie wybierano na niej przewodniczącego rady, zastępców, ani przewodniczących komisji, bo dopiero po drugiej turze wyborów prezydenckich znane będzie nazwisko prezydenta Elbląga. Wtedy także możliwe będzie zawiązanie koalicji rządzącej w samorządzie miejskim.

Zaświadczenia o wyborze na radnego miejskiego nie odebrało 3 spośród 25 radnych. Nie zrobił tego Jerzy Wilk z PiS, który w drugiej turze – w najbliższą niedzielę – będzie walczyć o fotel prezydenta Elbląga z kandydatką PO Elżbietą Gelert.

Elbląg

Na sesji nie pojawiła się także radna PiS Małgorzata Adamowicz, która jest wicedyrektorem szkoły i aby przyjąć mandat radnej, musi złożyć rezygnację z kierowania miejską placówką oświatową.

Na sesji nie było także Witolda Wróblewskiego, który przesłał informację, że nie przyjmie mandatu, bo jest członkiem zarządu województwa warmińsko-mazurskiego.

W nowej Radzie Miasta Elbląga jest 10 radnych PiS, 7 PO, 5 SLD i 3 startujących z komitetu wyborczego wyborców Witolda Wróblewskiego. Żadne z ugrupowań nie ma większości mandatów w 25-osobowej radzie miasta. (pap/wchr/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, radni
Archeolodzy wznawiają prace

Na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu rozpoczynają się wykopaliska. Prace odbywać się będą pod nadzorem archeologów z muzeum, a pomagać im będzie 19 studentów....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV