Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie zabraknie żywności w sklepach ani gotówki w bankomatach – zapewnia minister rozwoju

Fot. P.Getka

Nie ma potrzeby robienia nadmiarowych zakupów. Producenci żywności w Polsce produkują jej na około 80 procent swoich mocy. Zdaniem minister rozwoju Jadwigi Emilewicz jest potencjał, by żywności było jeszcze więcej.

Minister Emilewicz przekonuje, że nie ma potrzeby robienia nadmiernych zapasów i zapewnia, że rząd jest w stałym kontakcie z producentami żywności.

Polska jest największym producentem żywności w Europie. 80 procent żywności, która jest na polskim rynku to jest żywność produkowana w Polsce. Nie ma konieczności do tego, abyśmy robili nadmiarowe zakupy

– podkreśla.

Jadwiga Emilewicz odniosła się też do obaw niektórych osób o to, czy wystarczy środków w bankomatach i bankach.

Narodowy Bank Polski monitoruje to i realizuje na bieżąco. My w Ministerstwie Rozwoju jesteśmy w stałym kontakcie ze sztabami kryzysowymi we wszystkich bankach w Polsce i prowadzimy monitoring, jak są realizowane wypłaty w bankomatach oraz, jak one są dzisiaj zaopatrywane.

Minister rozwoju zapewniła, że nie ma żadnych kłopotów związanych z dostępnością gotówki w bankach i dostępnością gotówki w bankomatach.

Fot. B.Świerkowska-Chromy

Autor: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żywność, zakupy
Obowiązuje zakaz handlu na targowisku w Elblągu. Nie dotyczy to pawilonów

Z powodu stanu zagrożenia epidemicznego Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu wprowadził do odwołania zakaz handlu na targowisku miejskim przy ul. Płk. Dąbka. Zakaz nie dotyczy pawilonów....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV