Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie zapadł wyrok w sprawie obywatela Niemiec, który przez lata znęcał się nad zwierzętami

Fot. fotolia.com

Pomimo zapowiedzi – nie zapadł wyrok w sprawie okrutnego znęcania się nad zwierzętami w Cielętniku w gminie Braniewo. Wznowiono przewód sądowy i wyznaczono nowy termin rozprawy obywatela Niemiec Stefana D., który przez lata znęcał się nad zwierzętami. W jego gospodarstwie wielokrotnie znaleziono je zagłodzone albo zakatowane.

Proces mężczyzny, oskarżonego o znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, ruszył we wrześniu 2014 roku. Jednak po raz pierwszy martwe zwierzęta znaleziono w gospodarstwie w 2007 roku. Były to świnie, konie i zagłodzone krowy.

W kwietniu 2013 roku działacze Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals razem z policjantami odebrali zwyrodnialcowi 33 konie, 7 krów i 3 psy. Podobnych interwencji było więcej.

W listopadzie 2013 prokurator zarzucił Stefanowi D. znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. OTOZ Animals jest oskarżycielem posiłkowym w tej sprawie. Prokurator chciał kary bezwzględnego więzienia. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: P.Karpiszen/K.Grabowska/A.Podbielska
Redakcja: ASocha

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wyrok, znęcanie, krowa, szopa
Nie będzie wyższego wyroku za pobicie 11-latka. Sąd utrzymał karę 5 lat więzienia

Do napaści doszło w Elblągu listopadzie ubiegłego roku. Prokuratura zaapelowała o wyższą karę dla trzydziestolatka,  ale dziś Sąd Okręgowy utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji. Małgorzata Stancelewska,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV