Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie zatrzymał się do kontroli, bo w samochodzie były narkotyki. Policyjny pościg koło Nowego Miasta Lubawskiego

Policja, Fot. Archiwum RO


Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W Kurzętniku na ul. Lidzbarskiej kierowca volkswagena golfa zaczął uciekać łamiąc wszystkie możliwe przepisy drogowe.

Kierowca niemal spychał do rowów mijane auta – mówi młodsza aspirat Ludmiła Mroczkowska z nowomiejskiej policji.

W trakcie ucieczki z okna auta wyrzucono dwa woreczki. W końcu auto zatrzymało się w Boleszowie. Wybiegło z niego dwóch mężczyzn. Po pościgu policjanci zatrzymali jednego z nich. 19-latek był pasażerem i to on wyrzucał woreczki, które policja odnalazła. Zawierały tabletki ecstazy, natomiast w aucie znaleziono amfetaminę i marihuanę.

Wkrótce zatrzymano też 30-letniego kierowcę volkswagena golfa. Obaj mężczyźni są mieszkańcami powiatu ostródzkiego. Teraz za ucieczkę, stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, prowadzenie pojazdu mimo zakazu i posiadania narkotyków 30-latkowi grozi do 5 lat więzienia, natomiast 19-latkowi za posiadanie narkotyków do 3 lat więzienia.
Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, narkotyki
Uwaga kierowcy! Od dziś zmiany w przepisach o kontroli drogowej

Wchodzi w życie nowe rozporządzenie MSWiA w sprawie kontroli ruchu drogowego. W rozporządzeniu zawarto nowe obowiązki i uprawnienia kierowców aut oraz kontrolujących. Według nowych przepisów „dopuszcza...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV