Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie żyje były poseł i gwiazda Big Brothera

W wypadku na przejeździe kolejowym k. Grudziądza zginął b. poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Dzięcioł – powiedziała PAP szefowa Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu Agnieszka Reniecka. Do zderzenia pociągu z autem osobowym doszło w piątek rano.

Otrzymałam informację ustną od prokuratora pracującego na miejscu, że ofiarą wypadku jest były poseł Janusz Dzięcioł – powiedziała PAP Reniecka. Dodała, że w tej chwili nie zna jeszcze więcej szczegółów tragicznego w skutkach zdarzenia.

O godzinie 8.40 na przejeździe kolejowo-drogowym koło Grudziądza pod pociąg relacji Toruń Główny – Grudziądz pomimo czerwonych świateł wjechał samochód osobowy. Komisja ustali, co spowodowało, że pomimo sygnału zabraniającego wjazdu doszło do zdarzenia. W wypadku zginął kierowca samochodu. Nikt z pasażerów ani obsługi pociągu nie został ranny

– poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Miejsce wypadku zabezpieczają służby. Ruch pociągów na trasie Grudziądz – Kornatowo (powiat chełmiński) został wstrzymany. Wprowadzona została komunikacja zastępcza.

Janusz Dzięcioł 11 grudnia skończyłby 66 lat. Posłem był w latach 2007-2015. W 2001 roku wygrał pierwszą polską edycję programu Big Brother.

Autor: Tomasz Więcławski (PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, Janusz Dzięcioł
Brał udział w gaszeniu jednego z najtragiczniejszych pożarów w historii Polski. Zmarł Artur Smolski

Nie żyje 82-letni Artur Smolski z Olsztyna - strażak, który uczestniczył w gaszeniu jednego z najtragiczniejszych pożarów w historii Polski. Zginęło w nim 37 osób, a...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV