Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie żyje Krystyna Sienkiewicz

Krystyna Sienkiewicz gościła w 2015 r. w Polskim Radiu Olsztyn. Fot. Łukasz Węglewski

W nocy zmarła Krystyna Sienkiewicz – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, artystka kabaretowa. Miała 81 lat.

Krystyna Sienkiewicz urodziła się 14 lutego 1935 roku w Ostrowi Mazowieckiej. W czasie wojny jej rodzice zostali zamordowani przez Niemców. Po wojny Krystynę zabrała do Szczytna na Mazurach i tam wychowywała stryjeczna siostra jej ojca.

W grudniu 2015 roku Krystyna Sienkiewicz była gościem Polskiego Radia Olsztyn. Mówiła wtedy m.in. jak ważny w życiu jest dobry humor i śmiech:

00:00 / 00:00

W latach 1958-66 Krystyna Sienkiewicz pojawiała się w Kabarecie Starszych Panów. W 1971 roku otrzymała Nagrodę Specjalną Jury 9 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 70-tych przez pewien czas towarzyszyła Andrzejowi Zaorskiemu w prowadzeniu programu Studio Gama. Była gwiazdą Kabaretu Olgi Lipińskiej. W cyklu „Właśnie leci kabarecik”, w duecie z Barbarą Wrzesińską, występowały jako siostry Sisters.

Krystyna Sienkiewicz pierwszy raz w filmie pełnometrażowym wystąpiła w 1958 roku – zagrała epizod w filmie „Pożegnania” Wojciecha Jerzego Hasa. Wystąpiła również m.in. w filmach „Smarkula” Leonarda Buczkowskiego, „Lekarstwo na miłość” Jana Batorego, „Rzeczpospolita babska” Hieronima Przybyła, „Motodrama” Andrzeja Konica oraz w serialu i filmie „Rodzina Leśniewskich”. Grała również w serialach telewizyjnych m.in. „Graczykowie”, „Na dobre i na złe”, „Daleko od noszy” czy „Hela w opałach”.

Występowała w teatrach warszawskich m.in. Ateneum, Rozmaitości, Syrena i Komedia oraz Teatrze Polskim w Poznaniu.

(karp/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć
Zarzut zabójstwa dla matki 1,5-miesięcznego chłopczyka

Są decyzje wobec rodziców półtoramiesięcznego dziecka, które zmarło w szpitalu dziecięcym w Olsztynie. W piątek karetka przywiozła niemowlę z ciężkimi obrażeniami ciała. Dziecko w nocy zmarło,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV