Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie żyje Paweł Petasz, artysta plastyk i wieloletni prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Elblągu

W wieku 67 lat zmarł Paweł Petasz. Zostawił po sobie wiele dzieł materialnych – m.in projektów elewacji i wnętrz znaczących obiektów w mieście, a także obrazów i grafik, które wystawiane były m.in. podczas Salonów Elbląskich.

Był kierownikiem Laboratorium Sztuki Galerii El i nauczycielem. Przez wiele jako społecznik angażował się w sprawę ochrony zwierząt, głównie tych miejskich. Paweł Petasz jako artysta i pedagog był człowiekiem wrażliwym. I tę cechę cenił także u innych ludzi. Uważał, że postawy nastawione na czynienie dobra warte są promowania. Wszelkiego rodzaju postawy humanitarne trzeba wspierać – tak mówił na temat osób, które zajmują się zwierzętami w mieście.

Ponad 10 lat temu był promotorem stawiania kocich domków, nawet sam zaprojektował takie budki, które są do dziś na osiedlach. Zachęcał dorosłych i dzieci do chronienia zwierząt i uczył miłości do nich. Pożegnanie tego artysty i działacza społecznego odbędzie się jutro w Gdańsku.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, artysta, Galeria El, Paweł Petasz
Śmiertelny wypadek w jednym z iławskich zakładów. Mężczyznę przygniotły płyty meblowe

Do śmiertelnego wypadku podczas pracy doszło na terenie jednego z zakładów w Iławie. Przed południem jednego z pracowników, najprawdopodobniej, przygniotły płyty meblowe. O szczegółach tragedii mówi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV