Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niebezpieczna parwowiroza

Melonik

W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o bardzo ciężkiej chorobie jaką przechodzą zwierzęta mieszkające głównie w schroniskach. Jest nią parwowiroza – zakaźna, zaraźliwa choroba atakująca głównie psy młode, do szóstego miesiąca życia.

Niekiedy choroba może również dotyczyć psów dorosłych, w szczególności niezaszczepionych. Parwowiroza psów pojawiła się w 1978 roku w USA, Kanadzie i Australii, a na początku lat 80. XX wieku dotarła do Europy. W temacie parwowirozy poruszamy także kwestię domów tymczasowych, które są niezwykle ważne w przypadku szczeniąt, które trafiają do schronisk. Bardzo ważne jest to, by w takim momencie pojawiły się osoby chętne pomóc i stworzyć przez kilka tygodni właśnie taki dom w swoim miejscu zamieszkania. O parwowirozie oraz domach tymczasowych rozmawiamy z Moniką Kuleszą – kierownikiem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach oraz Agnieszką i Dominiką Sadowskimi, które stworzyły dom tymczasowy dla szczeniąt.

Posłuchaj audycji

00:00 / 00:00

ADOPCIAKI

Dziś chcemy polecić Państwa uwadze szczeniaki do adopcji. Przedstawiamy jedenaście maluchów, które szukają domów. Dwa z nich mieszkają w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach (Borówka i Melon), dziewięć w domach tymczasowych (trzy z nich u Agnieszki Sadowskiej). Pieski można także odnaleźć na profilu facebookowym Schroniska w Tomarynach – www.facebook.com/SchroniskoBiesal.

Borówka

Melonik

Szczenięta do adopcji

Szczenięta w domu tymczasowym Dominiki i Agnieszki Sadowskich

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Tomaryny, szczenięta, adopciaki, parwowiroza
Obowiązki właścicieli zwierząt

W kolejnym odcinku audycji "Cztery łapy" zajmujemy się obowiązkami jakie spoczywają na właścicielach zwierząt. Często słyszymy o tym, że zwierze zaginęło, bo właściciel nie zamknął bramki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV