Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niebezpieczne wypadki na drogach WiM

 

Fot. KWP w Olsztynie

Tragiczny w skutkach był sobotni wypadek na drodze z Olsztyna do Ostródy. Po południu w Rapatach zderzyły się 3 samochody osobowe.

Jadąca w stronę Olsztyna mazda, zjechała nagle na lewy pas i uderzyła czołowo w audi, a w tył tego auta wjechała honda. Ranną pasażerkę mazdy zabrano śmigłowcem lotniczego pogotowia do szpitala w Olsztynie, ale tam kobieta zmarła.

W ciężkim stanie trafił do szpitala kierowca audi, którego z rozbitego samochodu musieli wyciągnąć strażacy używając hydraulicznych nożyc do cięcia blachy.

W trzech innych wypadkach, które wydarzyły się w sobotę na drogach Warmii i Mazur rannych zostało 6 osób.

Z kolei dziś nad ranem w Adamowie pod Elblągiem zderzyły się 2 samochody i 2 osoby zostały ranne. Policjanci z Olsztyna zatrzymali kierowcę audi, który wczoraj na skrzyżowaniu ulic Pstrowskiego i Synów Pułku uderzył w stojącego na światłach volkswagena golfa, a potem „ściął” dwa sygnalizatory. Mężczyzna próbował uciekać, ale złapali go świadkowie. Późnej kierowca znów próbował uciec z karetki i wtedy zatrzymali go policjanci.

Według relacji świadków, kierowca audi wyglądał, jakby był pod wpływem narkotyków. Żaden z testów, które mu zrobiono nie wykazał, by był pod wpływem niedozwolonych substancji. Kierowca będzie odpowiadał jedynie za spowodowanie kolizji.

 

(wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
72 Rajd Polski – zobacz i posłuchaj!

Już po raz osiemnasty Radio Olsztyn, jako jedyne medium w Polsce, zorganizowało 24- godzinne Radio Rajdowe, nadające na falach FM. Od 2 do 5 lipca miłośnicy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV