Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niebezpiecznie na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Mocno powieje do północy

Fot. Pixabay.com

Na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich może być dzisiaj niebezpiecznie. Do północy w całym  województwie prognozowane są intensywne opady deszczu i burze z porywistym wiatrem.

Żeglarze już się o tym przekonali, kiedy nastąpiło gwałtowne załamanie pogody, powiedział Dariusz Luma z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku.

Zerwał się silny wiatr. IMGW szybko wydało ostrzeżenie. Sygnałowe maszty błyskały 90 razy na minutę – czyli na alarm. Mnóstwo jachtów, które były na wodzie w tym czasie, bardzo ładnie i szybko zareagowały. Żeglarzom należy się pochwała, bo wszyscy zwinęli żagle i spłynęli do portu.

Nie obyło się jednak bez problemów. Na Jeziorze Gołdopiwo zawiał mocniej wiatr i złamał maszt na jednym jachcie. Nikomu nic się nie stało, ale żeglarze potrzebowali technicznej pomocy.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia o silnym wietrze i burzach obowiązują w warmińsko-mazurskim do północy. Przypominamy numer ratunkowy na wodzie 601 100 100.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wiatr, jacht, pogoda, MOPR, ostrzeżenie
IMGW ostrzega: może spaść do 40 litrów wody na metr kwadratowy

Na Warmii i Mazurach dziś intensywne opady deszczu i burze. Może spaść nawet do 40 litrów wody na metr kwadratowy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV