Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niechlubny bilans kierowców z regionu. W weekend zatrzymano 38 jadących na „podwójnym gazie”

Zdjęcie jest ilustrację do tekstu

Aż 38 nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci na drogach Warmii i Mazur od piątku do niedzieli wieczorem. To smutny rekord – mówi asp. Rafał Jackowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Przykładem nieodpowiedzialności może być 47-letni kierowca z Kętrzyna, który na ulicy Ogrodowej swoim volkswagenem uderzył w zaparkowany autobus. Kierowca miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. W Kruklankach kierowca zatrzymał innego kierowcę, gdyż zwrócił uwagę na jego dziwną jazdę. Po zatrzymaniu zabrał kierowcy kluczyki ze stacyjki

– relacjonował asp. Rafał Jackowski.

00:00 / 00:00

66-latek został zatrzymany w trakcie pieszej ucieczki. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Również dzięki obywatelskiej postawie został zatrzymany pijany kierowca w Olecku. Nissan zgasł mu na skrzyżowaniu ulicy Nocznickiego i alei Lipowej. Kierowca poprosił przechodnia o pomoc w zepchnięciu auta, ten wyczuł od niego alkohol i zabrał ze stacyjki kluczyki. 36-latek miał 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierujący w stanie nietrzeźwym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli kierowca prowadzący samochód w stanie nietrzeźwości był wcześniej za to samo skazany, podlega wówczas karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W każdej sytuacji straci prawo do kierowania pojazdów.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, alkohol, kontrola, zatrzymanie, kierowcy, pijani
Przewoził ogromne ilości m.in. amfetaminy, marihuany i kokainy. Mieszkańcowi Kętrzyna grozi do 10 lat więzienia

28-letni mieszkaniec Kętrzyna w samochodzie przewoził 3,5 tys. porcji różnych narkotyków. Kryminalni z Gdańska zajmujący się zwalczeniem przestępczości narkotykowej zatrzymali go do kontroli drogowej w rejonie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV