Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niedziela handlowa. Sprawdź, czy 15 grudnia zrobimy zakupy

Fot. fotolia

W niedzielę, 15 grudnia sklepy będą otwarte, tak samo jak – 22 grudnia. Handlowa niedziela przypadnie jeszcze 29 grudnia.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią w tym roku handel jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu – ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. złotych do 100 tys. złotych, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

Autor: Longina Grzegórska-Szpyt (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Grudzień, zakupy, zakaz handlu
Elbląg jest „wpakowany w ekologię”. Społecznicy szyją specjalne torby na zakupy

Wpakowani w ekologię - to hasło kampanii, w której Elbląskie Centrum Wolontariatu zachęca do chodzenia po zakupy z woreczkami wielokrotnego użytku. Społecznicy dają przykład, bo sami...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV