Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nielegalne automaty w Giżycku. Służby ujawniły cztery maszyny do gier hazardowych

Fot. pixabay.com

Nielegalne automaty do gier hazardowych w Giżycku. Ujawnili je giżyccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Ełku.

Jak powiedziała Radiu Olsztyn aspirant Mariola Jagodzińska z giżyckiej policji, w jednym z lokali zabezpieczone zostały cztery automaty do gier hazardowych. Funkcjonariusze podejrzewali, że właściciel lokalu, bez wymaganej koncesji, udostępnia nielegalne automaty. Podejrzenia potwierdziły się – w maszynach zainstalowane były gry losowe, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja. Urządzenia zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w Ełku do dalszego postępowania.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grozi nawet do 100 tysięcy złotych grzywny od jednego automatu. Karę może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych maszyn, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są one umieszczone.

Za organizowanie gier hazardowych grozi również do trzech lat pozbawienia wolności.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zatrzymanie, nielegalne, hazard, maszyny, automaty, Urząd celno-Skarbowy
Pracowity tydzień policjantów w Warmińsko-Mazurskiem. Mundurowi zabezpieczyli prawie kilogram narkotyków

Warmińsko - mazurscy policjanci tylko w tym tygodniu zabezpieczyli blisko kilogram środków odurzających i zatrzymali cztery osoby podejrzane o przestępczość narkotykową. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Listę otwiera...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV