Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nielegalne oprogramowanie w urzędach. Trzy osoby w rękach CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało przedsiębiorców handlujących komputerami z nielegalnym oprogramowaniem. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Jak udało się ustalić do tej pory, troje biznesmenów sprzedało instytucjom publicznym na terenie całego kraju ponad trzy tysiące zestawów komputerowych. Ich wartość CBA szacuje się na 9,5 miliona złotych.

W 2016 roku oszuści mieli doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Skarbu Państwa, a konkretnie Kancelarii Sejmu na ponad 33 tysiące złotych. Kupiono 15 komputerów z nielegalnym oprogramowaniem. To samo dotyczy dwóch jednostek samorządu terytorialnego.

Biznesmeni chcieli też sprzedać sprzęt Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu i Urzędowi Marszałkowskiemu w Olsztynie. W tych dwóch przypadkach wypłaty jednak zostały wstrzymane. Zatrzymani biznesmeni usłyszą dziś zarzuty dotyczące m.in. oszustw w celu wyłudzenia zamówień publicznych. CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Autorka: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, biznes, policja, CBA, komputer, uwaga, pilne
Wezwał policję dla żartu. Zapłacił 500 złotych

Wczoraj oficer dyżurny braniewskiej jednostki policji skierował patrol na interwencję do niewielkiej miejscowości na terenie gminy Wilczęta do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. Podczas kłótni jeden z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV