Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nielegalnie rozprowadzał programy płatnych platform cyfrowych. Ich straty sięgają prawie 6 milionów złotych

Fot. policja

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali 49-latka podejrzanego o tzw. sharing.

Mieszkaniec powiatu mrągowskiego, od kilku lat, nielegalnie udostępniał w w internecie programy płatnych platform cyfrowych. Za tę usługę pobierał opłatę w wysokości około 360 złotych rocznie, która jest znacznie niższa od legalnego abonamentu. Zarobione w ten sposób środki pieniężne inwestował w zakup kryptowalut i nieruchomości. Ponadto w celu ukrycia ich faktycznego pochodzenia transferował środki przez konta działające na zasadach wirtualnych portfeli i kont w bankach założonych na podstawione osoby tzw. słupy.

Podczas przeszukań na terenie trzech województw zlikwidowano trzy serwery sharingowe obsługujące około 800 użytkowników, zabezpieczono szereg urządzeń służących do rozprowadzania sygnału telewizyjnego, dekodery telewizyjne, dokumenty, telefony, karty SIM, komputery pieniądze oraz cyfrową walutę BitCoin.

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar i grzywien Prokuratura Okręgowa w Olsztynie zabezpieczyła kryptowalutę BitCoin o wartości około 600 tysięcy złotych, nieruchomości i samochód o łącznej wartości prawie 400 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Łączne straty, jakie poniosły firmy z branży mediów, szacowane są na kwotę około 6 milionów złotych.

Fot. policja

Fot. policja

Fot. policja

Fot. policja

Fot. policja

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszust, internet, złodziej, sharing, platformy cyfrowe, platforma cyfrowa
Pożyczył koledze laptopa, a ten… chciał wyłudzić kredyty. Jest akt oskarżenia przeciwko 27-latkowi

Do sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 27-latkowi, który wykorzystując dane osobowe  kolegi próbował wyłudzić kredyty o łącznej wartości blisko 18 tysięcy złotych. W czerwcu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV