Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Amandy, Jana, Juliana
EUR: 4.3022 CHF: 3.6956
USD: 3.6686 GBP: 4.9061
Logowanie
 

Nielegalnie zatrudniali obcokrajowców. Teraz mają kłopoty i muszą zapłacić grzywny

Na Warmii i Mazurach jest wiele przypadków nielegalnego zatrudniania obcokrajowców. Fot. WMOSG

Kilku przedsiębiorców na Warmii i Mazurach nielegalnie zatrudniało cudzoziemców. Wykazały to kontrole przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Straż graniczna z Gołdapi przesłała do sądu wniosek o ukaranie właściciela firmy z siedzibą w Nowym Sączu. W jego zakładzie produkcyjnym w Ełku nielegalnie pracowało 7 obywateli Mołdawii.

Funkcjonariusze straży granicznej w Górowie Iławeckim skierowali wniosek o ukaranie właściciela gospodarstwa ogrodniczego który zatrudniał 2 obywateli Ukrainy bez stosownych dokumentów. Przedsiębiorca z powiatu lidzbarskiego przyznał się do winy, złożył wniosek o skazanie go bez przeprowadzenia rozprawy i wymierzenie grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych.

Dwaj bracia, prowadzący firmy budowlane z siedzibą w Białymstoku, nielegalnie zatrudniali 9 Ukraińców. Okazało się, że jeden z braci użyczył cudzoziemców drugiemu bratu, a ten dopuścił ich do pracy „na czarno” na budowie w Gołdapi. Sąd rejonowy w Olecku każdemu z braci wymierzył karę grzywny w wysokości 3 tysięcy złotych.

Na terenie powiatu mrągowskiego dwaj pracodawcy nielegalnie zatrudniali aż 45 Ukraińców. Sąd Rejonowy w Mrągowie zdecydował, że właściciel firmy usługowej, w której pracowało 10 obywateli Ukrainy zapłaci karą grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych. Drugi przedsiębiorca, w którego gospodarstwie pracowało 35 Ukraińców, musi zapłacić 2,5 tysiąca złotych grzywny.

3 tysiące grzywny wymierzył Sąd rejonowy w Iławie właścicielowi zakładu produkującego meble na terenie powiatu iławskiego. Przedsiębiorca bez wymaganych dokumentów zatrudnił 2 Ukraińców.

 

Autor/Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż graniczna, zatrudnienie
Jubileusz w Kętrzynie. Od 68 lat działa tam szkoła dla służb granicznych

Centrum Szkolenia Straży Granicznej obchodzi 68. rocznicę szkolenia formacji granicznych w Kętrzynie. Swój jubileusz ośrodek uczcił uroczystą zbiórką z udziałem kadry, pracowników, słuchaczy i przyjaciół szkoły....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV