Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nielegalny obrót paliwem. Do aresztu trafił jeden z prezesów spółki produkującej paliwa na Warmii i Mazurach

Prezes spółki produkującej paliwa na terenie Warmii i Mazur został tymczasowo aresztowany. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Olsztyna.

Śledztwo w sprawie wyłudzenia VAT i akcyzy prowadzono od lutego 2017 roku. Dotyczyło całego okresu działalności jednego ze składów podatkowych, który funkcjonował w województwie warmińsko-mazurskim. Mężczyzna doprowadził do wielomilionowych strat Skarbu Państwa.

Śledztwo Prokuratury Okręgowej w Elblągu prowadzone było od lutego 2017 roku. Jak ustalono, spółka produkowała wyroby akcyzowe: olej smarowy oraz preparat antykorozyjny. Proceder polegał na wprowadzaniu do obrotu paliw, deklarowanych jako preparat antykorozyjny, w celu uniknięcia płacenia podatku akcyzowego. Podczas śledztwa zakwestionowano również rzetelność dostaw wewnątrzwspólnotowych, skutkujących obowiązkiem opłacenia podatku od towarów i usług.

Jak wyliczono, uszczuplenia wpływów do budżetu powstałych w związku z nieuczciwym procederem wyniosły prawie 18 milionów złotych.

Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za gov.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w areszt, paliwo, podatek, podatki, VAT, prezes, video, uwaga, pilne
Ryszard Górecki: Reprezentujemy wszystkie dziedziny nauki na wzór uniwersytetu amerykańskiego

Budujemy obiekt, który będzie miał prawie 4 tysiące metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej - mówił w Porannych pytaniach prof. Ryszard Górecki, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Pomiędzy Wydziałem Humanistycznym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV