Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niemal 30 milionów złotych trafi do samorządów Warmii i Mazur na remonty lokalnych dróg

Są to pieniądze z rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej.

Jak poinformował na specjalnej konferencji wojewoda Artur Chojecki pieniądze z tego programu to tylko część rządowego wsparcia.

W tym roku z budżetu państwa na wsparcie, dotacje i rozwój infrastruktury gminnej i powiatowej do samorządów trafi prawie 80 milionów złotych. Kwota blisko 30 milionów to program, którego rozstrzygnięcie ogłosił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Największe dofinansowanie, 5 milionów złotych przeznaczone będzie na naprawę tras często niszczonych przez powodzie na Żuławach w powiecie elbląskim. Poza tym z dofinansowania skorzysta 26 innych samorządów. Żeby budowy mogły się rozpocząć do dofinansowania samorządy będą musiały dopłacić 20 procent wartości inwestycji.

Oprócz zwycięskich projektów, 11 jest jeszcze na liście rezerwowej.

Listę inwestycji przedstawiono na specjalnej konferencji prasowej. Fot. A. Skrago

Autor: A.Skrago
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, pieniądze
Samorządy wydadzą ok. 100 mln zł na naprawy dróg

Około stu milionów złotych wyłożą w tym roku na naprawy dróg samorządy województwa warmińsko - mazurskiego w ramach Narodowego Programu Napraw Dróg Lokalnych i Gminnych. Rząd...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV