DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

Niepełnosprawni żeglarze z Warmii i Mazur z medalami mistrzostw Europy klasy Hansa 303

Sukces polskich żeglarzy na Mistrzostwach Europy

Sportowcy wrócili z portugalskiego Portimao z trzema krążkami.

Piotr Cichocki został podwójnym mistrzem Europy w żeglarskiej klasie Hansa 303. Ze złotym i srebrnym medalem do Polski wraca też Olga Górnaś-Grudzień. Polscy żeglarze z niepełnosprawnością potwierdzili, że należą do ścisłej światowej czołówki.

Indywidualnie Piotr Cichocki zdobył złoto, a Olga Górnaś-Grudzień srebro. Natomiast we wspólnym wyścigu zawodnicy AKS OSW Olsztyn stanęli na najwyższych stopniu podium.

Zrealizowaliśmy swój plan na te zawody. Niewiele byłoby do poprawy. Poziom był bardzo wysoki. Nikt nie pojechał tam na wakacje, tylko walczyć o każdy centymetr

– mówi trener kadry polskich niepełnosprawnych żeglarzy Grzegorz Prokopowicz.

Autor: K.Piasecka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w żeglarstwo, niepełnosprawni, niepełnosprawność, żeglarze, AKS OSW Olsztyn, Hansa 303, Piotr Cichocki
Malowali, rzeźbili i fotografowali podróż marzeń. Niepełnosprawni odebrali nagrody w konkursie plastycznym

Konkurs plastyczny „Sztuka Osób Niepełnosprawnych" został zorganizowany po raz 17. Oceniane były prace z różnych kategorii - takich jak malarstwo, grafika, rzeźba, tkanina i fotografia. Nagrodzonych...