Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niepełnosprawny łyżwiarz z Elbląga weźmie udział w Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

Michał Wroński i jego trenerka Aneta Rękas-Woźna. Fot. M. Stankiewicz

29-letni niepełnosprawny łyżwiarz szybki z Elbląga jest pierwszym w historii reprezentantem Warmii i Mazur na Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych.

Michał Weroński jest medalistą Mistrzostw Polski i miał ogromne szczęście, bo został wylosowany do składu naszej narodowej reprezentacji. Jej odprawa odbędzie się  w niedzielę (12 marca) w Warszawie. Nasi sportowcy odbiorą stroje z orłem na piersi, podpiszą flagę olimpijską i polecą do Austrii.

Michał Weroński trenuje w Integracyjnym Klubie Sportowym Atak. Zaczął od judo, teraz też pływa, gra w siatkówkę i ściga się na łyżwach. Wszystko odbywa się  pod okiem byłej wybitnej wielokrotnej reprezentantki Polski Anety Rękas -Woźnej, która życzy mu godnego reprezentowania Elbląga, Warmii i Mazur i Polski. Nasz łyżwiarz jest bardzo ambitny, wie jak ważny jest udział w igrzyskach i reprezentowanie Polski. – Będę w finale – zapewnia Michał Weroński, który wystąpi na dwóch dystansach.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

(mst/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, reprezentacja, olimpiada, olimpiady specjalne, Michał Wroński, Aneta Rękas-Woźna, zimowe igrzyska
Trwa walka o play-off! Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn muszą dziś pokonać PGE Skrę Bełchatów

Dziś w Olsztynie kolejne święto w Plus Lidze siatkarzy. O godzinie 14.:45 Indykpol AZS podejmie PGE Skrę Bełchatów. Olsztynianie muszą zgarnąć pełną pulę, żeby nadal liczyć...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV