Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niepewna przyszłość wójta gminy Ełk

Wójt gminy Ełk Tomasz Osewski. Fot. M. Zbrożek

Rozpoczęła się kampania przed referendum w sprawie odwołania wójta gminy Ełk.

Termin referendum wyznaczono na 8 maja, po tym jak grupa wyborców niezadowolona z rządów Tomasza Osewskiego złożyła do komisarza wyborczego stosowny wniosek wraz z podpisami.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Żeby referendum było ważne, do urn musi pójść 2140 mieszkańców. Wójt Tomasz Osewski nawołuje, by nie brać udziału w referendum. Jeśli do urn pójdzie taka liczba osób, to wystarczy połowa głosów na tak, czyli nieco ponad 1000 osób, by wójta odwołać. Zdaniem wójta Tomasza Osewskiego, mieszkańcy powinni zostać w domach, a pracę wójta ocenić na koniec kadencji.

Do udziału w referendum zachęca jeden ze zbierających podpisy pod wnioskiem o referendum i jednocześnie były wójt gminy Antoni Polkowski. Jego zdaniem, wójt Osewski boi się referendum i dlatego nawołuje do jego bojkotu. Grupa referendalna zarzuca wójtowi m.in. rozrost administracji i ignorowanie głosów mieszkańców.

 

(mzbr/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum, wójt, gmina Ełk
Referendum w gminie Ełk 8 maja

Komisarz wyborczy wyznaczył termin referendum w gminie Ełk. Mieszkańcy gminy będą głosować nad odwołaniem obecnego wójta Tomasza Osewskiego 8 maja. Część mieszkańców gminy zarzuca wójtowi m.in....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV