Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niepodległościowy baner ozdobił budynek Urzędu Wojewódzkiego. Projekt wybrali mieszkańcy Warmii i Mazur

Rozpoczął się tydzień obfitujący w wydarzenia z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Na budynku Urzędu Wojewódzkiego w obecności młodzieży ze szkół ponadpodstawowych odsłonięto baner niepodległościowy.

Mieszkańcy Warmii i Mazur też mieli w tym swój wkład, bo kilka dni wcześniej mogli wybrać jeden z dwóch projektów. Jak mówi wojewoda Artur Chojecki chodziło o to, by zaktywizować i zaangażować, ale też przypominać społeczeństwu o wydarzeniach sprzed stu lat.

00:00 / 00:00

Także w Urzędzie Wojewódzkim uczniowie mogli obejrzeć ogólnopolską wystawę IPN, zatytułowaną: Ojcowie Niepodległości. Rozstrzygnięto również niepodległościowy konkurs plastyczny – i tu jury miało nie lada zagwozdkę, bo jak mówi organizator konkursu dr Karol Sacewicz, naczelnik olsztyńskiej delegatury IPN, talent i wiedza utrudniały wybór tych najlepszych.

00:00 / 00:00

W kategorii szkół podstawowych do 3 klasy zwyciężyła Blanka Gregorczyk z SP w Nakomiadach, w kategorii klas 4-8 -pierwsze miejsce zajęła Nikola Smółek z SP nr 2 w Biskupcu. Z kolei w kategorii szkoły gimnazjalne i ponadpodstawowe zwyciężył Konrad Florysiak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nidzicy.

Otwarcie wystawy ” Ojcowie Niepodległej” w Urzędzie Wojewódzkim. Fot. Przemysław Getka

Otwarcie wystawy ” Ojcowie Niepodległej” w Urzędzie Wojewódzkim. Fot. Przemysław Getka

Otwarcie wystawy ” Ojcowie Niepodległej” w Urzędzie Wojewódzkim.
fot. Przemysław Getka

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Artur Chojecki, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, video, niepodległa, baner, 100-lecie odzyskania Niepodległości, dr Karol Sacewicz
Nocny pościg ulicami Morąga. Kierowca bał się zatrzymania, bo nie posiadał prawa jazdy i ubezpieczenia [WIDEO]

Przed policją uciekał 26-letni kierowca opla, który jechał ulicami miasta z włączonymi światłami drogowymi, czyli tzw. długimi. Ponieważ jest to wykroczenie policjanci chcieli go zatrzymać do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV