DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro

Niepołomice zdobyte. Stomilu Olsztyn coraz bliższy utrzymania w pierwszej lidze

3 punkty jadą do Olsztyna. Piłkarze pierwszoligowego Stomilu wygrali na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 2:1.

Puszcza Niepołomice była dla Stomilu bardzo niewygodnym rywalem. Mimo, że po pierwszej połowie Duma Warmii przegrywała 0:1, ostatecznie olsztynianie pokonali Puszczę.

Puszcza Niepołomice – Stomil Olsztyn 1:2 (1:0)

Już w 5 minucie spotkania bramkę dla Puszczy, z rzutu karnego, zdobył Łukasz Szczepaniak (1:0). W 65 minucie wyrównującego gola dla Stomilu zdobył Łukasz Jegliński (1:1). Bramkę przechylającą szalę zwycięstwa na korzyść Stomilu zdobył w 88 minucie Michał Góral (1:2)

To bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki Stomilu o utrzymanie w pierwszej lidze. Teraz olsztynianie są na 13. miejscu w ligowej tabeli.

Żółte kartki
Puszcza Niepołomice: Marcel Kotwica, Łukasz Furtak
Stomil Olsztyn: Aleksander Kowalski, Płamen Kraczunow, Waldemar Gancarczyk, Bartłomiej Niedziela.

Spotkanie sędziował Sebastian Tarnowski z Wrocławia.  Spotkanie obejrzało 650 widzów.

Posłuchaj pomeczowych komentarzy

00:00 / 00:00

Redakcja: K.Piasecka/B.Świerkowska-Chromy

Więcej w piłka nożna
Po zwycięstwie w Rybniku Olimpia coraz bliżej utrzymania w drugiej lidze

Dramatyczny ale, co najważniejsze, zwycięski mecz elbląskiej Olimpii. W pojedynku drużyn walczących o utrzymanie w 2 lidze, elblążanie przegrywali na wyjeździe z ROW-em Rybnik 0:1 po...