Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nieprawidłowości w wykorzystaniu rządowych dotacji. „Będziemy wszczynać postępowanie”

Fot. K.Dębowska

Zamiast na pensje pracowników socjalnych, pieniądze z rządowych dotacji trafiały na materiały biurowe, media, pocztę i inne potrzeby urzędów gminy.

Jak były wykorzystywane środki na obsługę programów „500+”, „Dobry start”, świadczeń rodzicielskich, opiekuńczych i innych w minionym roku? – informację na ten temat przedstawiła Joanna Jabłonka-Kastrau z wydziału polityki społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Gminy popełniają błędy, na przykład aż 68 % środków od dłużników przekazanych na dochody, gminy przeznaczyły na inne cele, niż obsługę funduszu alimentacyjnego.

Podobne niezrozumienie zasad jest w przypadku programu „Dobry start”, w którym z każdych 10 złotych przeznaczonych na dziecko lub osobę uczącą się, 8 złotych miało trafić na wynagrodzenia obsługujących program; ale trafiło na inne cele.

Rządowe środki można było wydać na pensje pracowników socjalnych w całości, a czego się nie wydało, trzeba było zwrócić. Największe zwroty z puli przeznaczonej na obsługę programu „500+” odnotowano w gminach: Olsztynek i Wydminy.

Dodajmy, że wynagrodzenia pracowników do spraw świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego w regionie wynoszą od 1911 złotych do 3787 złotych.

Fot. K.Dębowska

Fot. K.Dębowska

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nieprawidłowości, pracownicy socjalni, 500 plus, Joanna Jabłonka-Kastrau, Dobry Start
Jerzy Wcisła o 500 plus: Logika nakazuje, aby rozszerzyć ten program i będziemy to popierać

Niepokoi mnie przesuwanie terminu rozstrzygnięcia przetargu na przekop Mierzei Wiślanej - mówił w Porannych pytaniach Jerzy Wcisła. Senator Platformy Obywatelskiej odniósł się również do rozszerzenia programu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV