Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
Logowanie
 

Nieprawidłowości w zatrudnianiu, „śmieciówki” i szara strefa. O tym rozmawiali eksperci podczas ogólnopolskiej konferencji

Fot. Fotolia.com

Warunki pracy systematycznie się w Polsce poprawiają, ale rozwój nowych technologii, funkcjonująca szara strefa i brak dbałości o bezpieczeństwo pracy to ciągle aktualne wyzwania – mówili eksperci podczas Ogólnopolskiej Konferencji „Praca człowieka” na UWM.

Nieprawidłowości odnotowujemy często w związku z nielegalną pracą cudzoziemców w regionie – zauważył Jarosław Kowalczyk, Okręgowy Inspektor Pracy w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Lepsza jest natomiast współpraca związków zawodowych z Inspekcją Pracy – podkreślił Wojciech Kowalski z NSZZ Solidarność regionu warmińsko-mazurskiego.

00:00 / 00:00

Umowy cywilno-prawne, tzw. śmieciówki to także ciągle bardzo duży problem dotyczący ochrony prawa pracy. Nadal najwięcej wypadków przy pracy jest w budownictwie. Wszystko przez pośpiech, zatrudnianie pracowników bez kwalifikacji – wyjaśnił Maciej Kotarski, Warmińsko-Mazurski Inspektor Nadzoru Budowlanego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Dodajmy, że Inspekcja Pracy dokonuje w regionie około trzech tysięcy kontroli rocznie.

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, konferencja, śmieciówki, Wojciech Kowalski, Jarosław Kowalczyk, Maciej Kotarski
Przyszłoroczny budżet Olsztyna budzi protesty. Dziś pikietować będą rodzice i właściciele niepublicznych żłobków

Prawdopodobnie nie będzie pieniędzy na żadne zadania nieobowiązkowe. Olsztyn chce zabrać dotacje m.in. na organizacje pozarządowe i dofinansowanie pobytu dzieci w niepublicznych żłobkach. Wiele środowisk już...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV