DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Niesamowity Karol Zalewski w Halowych Mistrzostwach Polski

Karol Zalewski. Fot.: Marek Biczyk (PZLA)

W Toruniu zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci AZS-u UWM Olsztyn, którzy zdobyli trzy medale.

Karol Zalewski zdobył złoto na 200 metrów z rekordem życiowym (20.64 sek.) i brąz na 400 metrów. Jak mówił po minięciu mety, lekki niedosyt czuje po występie na dłuższym dystansie.

W pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki – ze srebrnym medalem za wynik 20 m 60 cm. Wygrał z wynikiem 21 m 47 cm Michał Haratyk, a Andrzej Naszko z Gwardii Szczytno zajął 5. miejsce (19 m). Już na początku marca Konrad Bukowiecki wystartuje w Halowych Mistrzostwach Świata w Birmingham. Specjalnie dla słuchaczy Radia Olsztyn zdradził, jakie ma oczekiwania.

M.Świniarski / IAR / PZLA

Więcej w AZS UWM Olsztyn, Mistrzostwa Polski, Karol Zalewski
Bojerowcy z Warmii i Mazur powoli rozpoczynają przygotowania do sezonu

W lutym w Estonii planowane są Mistrzostwa Europy i Świata. Do tej pory o warunki do ślizgów było ciężko z racji wysokich temperatur. - Teraz można...