JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Niesamowity pech Stomilu w Katowicach

Piłkarze Stomilu Olsztyn, fot. Artur Szczepański (stomil.olsztyn.pl)

Prowadzili przez większość meczu, ale – niestety – sensacji nie było.

Stomil Olsztyn w 15 kolejce I ligi już w 16 minucie objął sensacyjne prowadzenie z GKS-em w Katowicach po trafieniu Grzegorza Lecha. Niestety – dobrze grający Japończyk – Yasuhiro Kato, nie wykorzystał kolejnej znakomitej sytuacji na podwyższenie rezultatu i gospodarze najpierw odrobili starty w 72 minucie po strzale Grzegorza Goncarza, a w doliczonym czasie ten sam zawodnik dał wiceliderowi tabeli zwycięstwo 2:1.

Wściekły i rozgoryczony zarazem był po meczu trener Stomilu – Adam Łopatko.

00:00 / 00:00

Czas na szkoleniowca katowiczan – Kazimierza Moskala.

Załamany był kapitan Stomilu – Janusz Bucholc – którego błąd zaowocował pierwszą bramką dla GKS-u.

(rozmawiał Maciek Świniarski)

A jakby tego było mało, katowiccy policjanci zatrzymali ośmiu olsztyńskich pseudokibiców, którzy mają odpowiadać za czynną napaść na funkcjonariuszy. Do zdarzenia miało dojść jeszcze przed meczem.

…………………………………………..

GKS Katowice – Stomil Olsztyn 2:1 (0:1)
0:1 – Grzegorz Lech (15′), 1:1 – Grzegorz Goncerz (72′), 2:1 – Grzegorz Goncerz (90’+2′)
GKS Katowice: Łukasz Budziłek – Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Adrian Jurkowski, Rafał Pietrzak – Rafał Figiel (39′ Janusz Gancarczyk), Sławomir Duda (63′ Grzegorz Goncerz), Kamil Cholerzyński, Grzegorz Fonfara, Krzysztof Wołkowicz (83′ Michał Zieliński) – Przemysław Pitry.
Stomil Olsztyn: Dawid Mieczkowski – Janusz Bucholc, Arkadiusz Koprucki, Rafał Remisz, Kamil Hempel – Łukasz Jegliński (83′ Szymon Kaźmierowski), Paweł Głowacki, Grzegorz Lech (85′ Arkadiusz Mroczkowski), Dominik Kun, Yasuhiro Katō (69′ Daniel Michałowski) – Tomasz Bzdęga.

Komplet wyników 15 kolejki I ligi piłki nożnej w sezonie 2013/2014
Flota Świnoujście – GKS Bełchatów 1:1 (0:0)
Sandecja Nowy Sącz – Wisła Płock 2:2 (0:2)
Okocimski KS Brzesko – GKS Tychy 0:0
Miedź Legnica – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0 (1:0)
Górnik Łęczna – Olimpia Grudziądz 2:1 (1:0)
Arka Gdynia – Chojniczanka Chojnice 3:2 (0:0)
Energetyk ROW Rybnik – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:1)
Dolcan Ząbki – Kolejarz Stróże 1:1 (0:1)

9. Kolejarz Stróże – 19 pkt. (15-15)
10. Sandecja Nowy Sącz – 19 pkt. (14-20)
11. Chojniczanka Chojnice – 18 pkt. (15-15)
12. Termalica Bruk-Bet Nieciecza – 17 pkt. (16-18)
13. GKS Tychy – 17 pkt. (15-15)
14. Energetyk ROW Rybnik – 16 pkt. (13-24)

II liga – 14 kolejka: Elbląskie kluby coraz bliżej dna

Kompletnie bez formy są piłkarze elbląskich drużyn - Concordii i Olimpii. Po raz trzeci z rzędu zawodnicy obu zespołów schodzili z boisk pokonani. .................................................. W meczu...