Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niesamowity wyczyn pływaka z Elbląga – przepłynął wpław Bałtyk!

Sebastian Karaś. Fot. FB

Sebastian Karaś z Elbląga jako pierwszy na świecie pokonał Bałtyk wpław! Dystans z Kołobrzegu do wyspy Bornholm przepłynął samodzielnie w 28 godzin i 30 minut.

Sebastiana Karasia asekurował zespół płynący tuż obok w łodzi. Pływak jednak nie mógł do niej wchodzić, a co około 40 minut podawano mu posiłki za pomocą specjalnego kija.

Dodajmy, że Sebastian Karaś to 26-letni mistrz Polski w pływaniu. Dwa lata temu pobił rekord Polski przepływając 41 kilometrów kanału La Manche w 8 godzin i 48 minut. Trzykrotnie przepłynął też 20-kilometrowy dystans z Helu do Gdyni w najlepszym czasie 4 godzin i 14 minut.

Rok temu Sebastian Karaś, jako pierwszy na świecie, podjął pierwszą próbę przepłynięcia wpław Bałtyku z Kołobrzegu do wyspy Bornholm. Wówczas po pokonaniu 30 kilometrów w 8 godzin przerwał próbę, ze względu na niesprzyjające fale i chorobę morską.

– Długo przygotowywaliśmy się do kolejnej próby – przyznaje Antoni Rokicki z Teamu Karaś

00:00 / 00:00

Sebastian jest bardzo silnym człowiekiem o wyjątkowym podejściu do sportu. Treningi odbywały się 6 dni w tygodniu przez cały rok. Niektóre były bardzo wymagające. W lutym była próba bicia rekordu na basenie. Sebastian przepłynął wtedy prawie sto kilometrów w 24 godziny. Podczas tegorocznej próby na Bałtyku warunki były dobre, ale na odpowiedni dzień czekaliśmy… aż 1,5 miesiąca

– mówił Antoni Rokicki.

 

 

Autor: PAP/K. Piasecka

Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rotmistrz zamiast generała. Radni olsztyńscy dekomunizują ulice. A co z Dąbrowszczaków, Pstrowskiego, Wyzwolenia?

Tylko trzy ulice z nowymi patronami. To jeden z efektów kolejnej sesji rady miasta w Olsztynie. Na osiem negatywnie zaopiniowanych przez IPN ulic zaproponowano zmianę tylko...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV