Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niespełna pół roku do siatkarskiego święta

Siatkówka plażowa

Niespełna sto tysięcy kibiców zawita na początku lipca do Starych Jabłonek. Nad Jeziorem Szeląg Mały rozpoczną się wtedy Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej.

Będzie to największe przedsięwzięcie sportowe w tym roku. Dlatego też Wojewoda Warmińsko-Mazurski powołał specjalny zespół do spraw bezpieczeństwa podczas organizacji światowego czempionatu. Wicewojewoda – Jan Maścianica uważa, że jest to kumulacja ubiegłorocznych doświadczeń z organizacji imprez masowych.

Dyrektor generalny zawodów o Mistrzostwo Świata – Tomasz Dowgiałło – jest zadowolony, że taki zespół udało się powołać.

Reorganizacja ruchu na krajowej „szestnastce” w okolicy Starych Jabłonek, dodatkowe miejsca parkingowe oraz wyłączenie z ruchu samochodowego głównej ulicy w tegorocznej stolicy światowej siatkówki plażowej. Między innymi te punkty trzeba będzie zrealizować podczas trwania imprezy. Komendant Wojewódzki Policji – nadinspektor Józef Gdański uważa, że na czas wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

Mimo, że siatkówka to bardzo bezpieczny sport jeśli chodzi o kibiców – trzeba chuchać na zimne – uważa członek zarządu województwa Warmińsko-Mazurskiego – Anna Wasilewska.

(wywiady przeprowadził Piotr Świniarski)

Pierwszy mecz Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej nad Jeziorem Szeląg Mały rozpocznie się 1 lipca.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dowgiałło, siatkówka plażowa, Stare Jabłonki
Podsumowanie minionego roku

Koniec roku to czas podsumowań. Jaki był dla sportowców i działaczy z regionu? Odpowiedzi poszukiwał reporter Radia Olsztyn - Piotr Świniarski. Najpierw odwiedził Tomasza Dowgiałło -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV