DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Niespodzianka w II lidze siatkarek. Elblążanki pokonały lidera rozgrywek

Autorkami sporej niespodzianki stały się siatkarki drugoligowej Energii Truso Elbląg. Elblążanki, zajmujące ostatnie 10. miejsce w tabeli, podejmowały lidera rozgrywek Spójnię Stargard i wygrały po twardym, pięciosetowym boju.

Pierwszy set nie zapowiadał sensacji – Spójnia wygrała go do 20. W drugim rozgorzała zacięta walka, z której zwycięsko 27:25 wyszło Truso. Trzeci set też  dla elblążanek – tym razem do 22. Ale w czwartym secie lider ruszył do boju i rozjechał gospodynie do 13. Mimo takiej klęski elblążanki pozbierały się i po dobrej grze wygrały „tie breaka” 15:11 i cały mecz 3:2. Z takiego wyniku nie kryła zadowolenia Katarzyna Szostak.

00:00 / 00:00

Trener Spójni Tomasz Adamczyk przyznał, że liczył na zwycięstwo, ale też bardzo krytycznie ocenił grę swojego zespołu.

Z kolei nie krył zadowolenia trener Energii Truso Elbląg Andrzej Jewniewicz. Po serii dotkliwych porażek zespół wreszcie się przełamał i wygrał – na dodatek z liderem rozgrywek.

Kolejny mecz siatkarki Energii Truso Elbląg rozegrają na wyjeździe już w środę 5 lutego z Wieżycą w Stężycy.

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w truso elbląg, Andrzej Jewniewicz
Pewne zwycięstwo siatkarek Truso Elbląg w II lidze

Drugie zwycięstwo, a pierwsze przed własną publicznością, odniosły siatkarki II-ligowego Truso Elbląg, które podejmowały „czerwoną latarnią” rozgrywek SMS Police. Elblążanki kłopoty miały tylko w pierwszym secie,...